Benjamin’in Hatası Pahalıya Patladı!

 

Bu sene Eurovision Şarkı Yarışması’nın popüler ülkelerinden İsveç’i temsil edecek olan genç sanatçı sosyal medyada paylaştığı bir videoda rakiplerini küçümser konuşunca takipçilerden oldukça büyük tepki topladı.

Diğer aday şarkıları dinleyerek yorumlar yapan Benjamin, yorumlarında sınırı aşınca sosyal medya üzerinde linç kampanyalarının odağı oldu. Yaptığı küçümser yorumlarla birçok Eurovision takipçisinin saygı ve sevgisini kaybeden sanatçı kendisini sosyal medya üzerinden yayımladığı bir mesajla savundu ve özrünü sundu.

Tepkilerin artmasıyla birlikte sözü geçen video hızlı bir şekilde sosyal medyadan silindi. Ancak dikkatli takipçiler videodan kesitleri kopyalayarak çeşitli gruplarda paylaştı. Makedonya temsilcileri ise duruma sözel bir açıklama getirmezken paylaştıkları bir hikayede “Dance you off” şarkısını dinliyorlardı.

Şimdi herkes diğer sanatçıların tutumunun Lizbon’da nasıl olacağını merak ediyor.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir