Birleşik Krallıklılar Yarışmadan Çekilmek İstiyor!

 

Birleşik Krallık yayıncısı BBC, henüz katılımını onaylamadı ancak BBC bu yıl gerçek anlamda kararsız. Dünyaca ünlü YouGov anket firması da BBC’yi zor durumda bırakacak bir anket sonucuna imza attı.

Birleşik Krallık, bu yıl Avrupa Birliği’nden ayrılmak için referandum(Brexit) düzenledi. Referandum sonucunda Birlik’ten ayrılma kararı alındı. YouGov yaptığı bir araştırmada şu verileri açıkladı.

  1. Brexit’de hayır oyu verenlerin, (Avrupa Birliği yanlısı) %65’i Eurovision’a katılmaya devam etmeliyiz derken %35’i ise yarışmadan çekilmeliyiz dedi.
  2. Brexit’de evet oyu verenlerin, (Avrupa Birliği ‘nden ayrılmak isteyenler) %21’i Eurovision’a katılmaya devam etmeliyiz derken %76’sı ise yarışmadan çekilmeliyiz dedi.
  3. Birleşik Krallık genelinde ise %56 yarışmadan çekilmeliyiz derken %44 yarışmaya devam etmeliyiz dedi.

Geçmiş yıllarda katılımını en erken açıklayan BBC’den herhangi bir ses çıkmaması çekileceğinin sinyalini mi veriyor dersiniz?

Sıra sizde. Birleşik Krallıklılar yarışmadan çekilmeli mi?

Kaynak: BBC

About the author

Mehmet Taha Kadaş

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir