Herkese merhaba! Eurovision özlemini derinden hissettiğimiz şu günlerde, Junior Eurovision gerçekten ilaç gibi geldi. Bu yıl Junior Eurovision, 16 genç yeteneğin muhteşem performanslarıyla ve İtalya’nın kazanmasıyla son buldu. Peki yarışma nasıldı? İşte yazarlarımızdan Aleyna ve Özge’nin yarışmaya dair yorumları:

images (2)

Aleyna: Her ne kadar gereğinden fazla sıkıcı aralar verilse de, bu sene Junior Eurovision’ın diğer senelerden çok daha iyi olduğunu büyük bir içtenlikle söyleyebilirim. Yarışmacılar görevlerini çok başarılı bir şekilde yerine getirdi ve ülkelerini mükemmel bir şekilde temsil ettiler. İtalya’nın galibiyetiyle sonuçlanması benim açımdan sürpriz olsa da, güzeldi. Sunucu yarışmanın enerjisini çok güzel yansıttı, aralardaki gösteriler oldukça güzeldi. Kısacası keyifli bir gün geçirdik. Seneye görüşmek üzere!

Özge: İşte bu! Bazı torpiller ve siyasî çıkarlar olduğunu düşünsem de şarkıya bayıldım. Gelelim şova:
Açılış güzeldi. Sonuçta çocuk yarışması çok kapsamlı bir şey beklememiz saçma olur. Sunucu şova fazlasıyla hâkimdi. Yarışmacılarla, ortaya koydukları performansla gayet güzel bir gece izledik. Sadece fazla interval act konulduğunu düşünüyorum. Her 4 şarkıdan sonra bir interval act bana fazla geldi. Şovun en güzel kısımları temsilcilerin jenerik müziğini birlikte söylemesi ve Gaia’nın performansıydı. Bilen bilir Gaia’yı çok çok severim. Yine süperdi canım benim. Oylamada haksızlıklar çok fazlaydı ama İtalya’nın performansı da çok iyiydi. Vincenzo’nun sesi üzerindeki hâkimiyeti çok iyiydi. Ancak daha iyi şarkılar da vardı. En azından daha iyi yerlerde olması gereken şarkılar vardı ve büyük haksızlıklar olduğunu düşünüyorum. Slovenya’nın 12. olması, Kıbrıs’ın o canlı performansla 9. olması çok şaibeli geldi. Sonuç olarak güldük eğlendik, güzel bir geceydi. Seneye İtalya’da mı görüşürüz bilmiyorum çünkü İtalya’nın ev sahipliğini reddettiği konuşuluyor ama, yine bu seneki gibi eğlenmemiz dileğiyle…

Yarışma Sonucu:

1- İtalya: 159

2- Bulgaristan: 147

3- Ermenistan: 146

4- Malta: 116

5- Rusya: 96

6- Ukrayna: 75

7- Belarus: 71

8- Hollanda: 70

9- Kıbrıs: 69

10- Sırbistan: 61

11- Gürcistan: 54

12- Slovenya: 29

13- İsveç: 28

14- Karadağ: 24

15- San Marino: 21

16- Hırvatistan: 13