Ay başında başlayan sahne çalışmalarının ardından 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapacak sahne günden güne yükseliyor. Bu sadece görünen kısmı, sahne arkasında neler yaşanıyor?

Sahne arkasında yürütülen çalışmalar açıkçası daha ateşli ilerliyor. Geçen günlerde yayınladığımız grafik haberinin ardından çalışmalar şu sıralar ise kameralar aydınlatmalar ve ses sistemleri üzerine yoğunlaştı.

Teknik sorumlu Ola Melzig’in her gün güncellediği sahne günlüğünde çalışmalardan fotoğraflar bizlerle paylaşılıyor. Paylaşılan fotoğraflarda ayrıntılara dikkat ettiğimizde, olası sahne görüntülerini görebiliyoruz. Biliyoruz ki Eurovision fanları için bu yarışma sadece şarkılardan ibaret değil, bu gibi ayrıntılar da sene boyunca heyecanla bekleniyor. İşte o görüntüler..

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Ola Mezlig ve ekibi Eurovision tarihinde bir çok başarıya imza atmışlardır ve referansları çok sağlamdır. Bizde sizlere referans olarak 2013 yılında da görev alan Ola ve ekibine ait röportajları sunabiliriz. Bu görüntülerden çalışmaların nasıl ilerlediğine dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

Tüm  bunlar yaşanırken İsveç’te Björkman geçtiğimiz günlerde Eurovision’da bu yıl “gönüllü” olarak çalışacak kişilerle birlikte toplantıdaydı. O gönüllüler bizlerinde misafir olacağımız 2016 Şarkı Yarışması için ülke dışından katılacak tüm fanlara yardımcı olucaklar.