Bu Yıl “Kırmızı Halı Töreni” Yapılmayacak

 

Eurovision haftasının hemen öncesinde pazar günü gerçekleştirilen Kırmızı Halı ve Açılış Partisi’nde bu yıl ufak bir değişikliğe gidildi…

Eurovision Şarkı Yarışması’nın resmi açılış töreninin ayrılmaz bir parçası olan “Kırmızı Halı Töreni” tüm yarışmaya katılan ülkelerin delegasyonlarını, basınını ve hayranlarını bir araya getiren kendi başına bir etkinliktir.

Maat Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan açılışın adı bu yılın slogan, tema ve ev sahibi ülkesi Portekiz göz önüne alınarak “Mavi Halı Töreni” olarak değiştirildi.

“Mavi Halı Töreni” boyunca en şık kıyafetleriyle boy gösteren temsilciler röportajlar vererek fanlarıyla kaynaşma imkanını elde ediyor.

2018 Eurovision Şarkı Yarışması Açılış Töreni diğer adıyla Mavi Halı ise 6 Mayıs 2018 tarihinde Museu de Arte, Arquitetura e Tecnologia (MAAT)’dan Museu da Eletricidade’ye doğru yapılacak.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir