Bülend Özveren Yorumu ve Sunumuyla Eurovision Birincisi Jamala

 

 

Bu yıl 160 ülkeden 2 bin 500 öğrencinin katılımıyla 30’dan fazla ülkede gerçekleştirilen 14. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali (IFLC), Düsseldorf’taki ISS Dome Spor Salonu’nda yapıldı. Gecenin en önemli konuğu şüphesiz 2016 Eurovision Şarkı Yarışması birincisi Jamala idi.

 

Jamala Eurovision’da kendisine birinciliği getiren Kırımlı Tatarların vatanlarından sürgün edilişini anlatan ‘1944’ adlı şarkısını seslendirdi ve seyircilerden selamıyla alkış topladı. Yıllardır Eurovision sunuculuğuyla özdeşleşen Bülend Özveren ara verdiği Eurovision sunumuna anlıkta olsa hasret giderdi. Televizyon başındaki seyircilere gecenin özel konuğunu bir Eurovision edasıyla anlatan Bülend Özveren’in sesini umarız önümüzdeki yıllarda tekrardan TRT ekranlarından duyarız.

 

 

2 haftadan uzun süredir yoğun bir çalışma ile hazırlanın Almanya’daki festival etkinliği için 500’den fazla öğrenci, kendi kültürlerini yansıtan kostümlerle onlarca dilde şarkılar seslendirdi ve barış ve kardeşlik dansları sergilendi.

 

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir