Büyük 5’li + Ukrayna’nın Basın Toplantısından Başlıklar

 

Eurovision Şarkı Yarışması’nda artık sona yaklaşılıyor…

Final öncesi bugün jüri finali provalarını gerçekleştiren ülkelerden Büyük 5’li ve Ukrayna basın toplantısı düzenledi.

İşte başlıklar

İngiltere
Çok şanslıyız direkt finalist olduğumuzdan. Ancak kendi adıma ulusal finalde zaten bu heyecanı kısmen yaşadım. Burda olmak gerçekten çok güzel bir şey. Oldukça heyecanlıyım.

Ukrayna
Jamala sayesinde direkt finalist oldum aslına bakılırsa gerçekten daha rahat hissediyorum. Ancak her şeye rağmen yine üzerimde gerginlik var. Burada olmaktan gurur duyuyorum. Bir haftadır görmediğim küçük bir oğlum var. Yarışmadan sonra onunla vakit geçirmek istiyorum.

İspanya
Yarı finalde yarışmak gergin diye düşünüyorum ama final şansım olduğunu düşünüyorum. Sahneyi bu güzel insanlarla paylaşmak çok güzel bir his. Umarım hepsiyle tekrar görüşürüz.

İtalya
Yarı finalde yarışmak gergindir diye düşünüyorum. Yarışsaydım finalde olacağımı düşünüyorum. 9 numarada yarışacak olmanın benim için anlamı oldukça büyük. Herşeyden önce bahislerdeki son durumu yeni öğrendik. 2.’liğe düştüğümüzü. Bence gerçek sonucu görmek için yarını bekleyelim.

Almanya
Yarı finalleri izledim oldukça heyecanlıydı. Finale çıkacağımı düşünüyorum. Yarın her şey bittiğin yorgun ancak eğlenmiş olacağım. Ayrıca büyük bir deneyim kazanacağım. Buradaki arkadaşlıklar Eurovision’dan daha uzun sürecektir.

Fransa
Direkt finale çıkma şansım olmasa gergin olurdum ancak şarkıma güveniyorum finalde olurdum. Halkın şarkıma verdiği tepkiler çok önemli. Olumlu dönüşler aldığımı düşünüyorum.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir