Büyük Beşli Büyük Finalde Hangi Sırada Yarışacak?

 

Eurovision Şarkı Yarışması 2016 sezonu resmen açıldı. Stockholm’de geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen kırmızı halı geçiş töreniyle, açılış resmen gerçekleştirildi.  Petra Mede & Måns Zelmerlöw çiftinin yürüyüşü ile başlayan tören, bu yılın katılımcılarının geçiş töreniyle devam etti.

Bu akşam sanatçının yaklaşan Eurovision heyecanını hissetmeleri için çok önemli. Snatçılar yerli halk ile tanışma imkanı buluyor, fotoğraflar çekiliyor ve unutulmaz bir anı  vermek için imzalar atıyorlar. Fakat bu akşam özellikle Büyük 5’li diye adlandırılan ülkelerin temsilcileri için çok özeldi. Çünkü onlar törenin başında büyük finalde hangi yarıda yarışacaklarını belirleyen kuraları çektiler. Yarışmanın  tam sıralaması finalistler belirlendikten sonra EBU tarafından açıklanacak.

İşte kura sonuçları:

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir