Martina Bárta “My Turn” ile Kiev’de Olacak! İşte Şarkı!

 

Çek Cumhuriyeti’ni bu yıl Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenecek olan yarışma temsil edecek olan Martina Barta şarkısını bu akşam paylaştı.

Bu seneki planlarına göre temsilci ve şarkısını aynı günde açıklamayı planlayan Çek Cumhuriyeti yetkilileri geçtiğimiz gün planlamadıkları bir şekilde temsilci isminin basına sızmasının ardından sanatçının adını planlarının aksine daha erken paylaşmak zorunda kalmışlardı. Martina Barta’nın birlikte çalışmalarını sürdürdüğü Alman müzik grubu Martina’nın Eurovision için seçilen isim olduğunu gelen sorulara cevap olarak vermiş böylelikle Çek ulusal kanalının sürprizini bozmuşlardı.

Martina Bárta Kiev’de “My Turn” şarkısıyla ülkesini temsil edecek. Şarkısı Britanyalı söz yazarına ait.
Jazz şarkıcısı ve klaksoncu olan Martina Prag doğumlu. Küçüklüğünden beri klaksonun yanında keman çalıyor. 2011 yılında ise Berlin’de Jazz Universität der Künste’de eğitimini almaya başlamış.

Martina şarkısı My Turn ile birlikte finale çıkmak için 9 Mayıs tarihinde gerçekleşecek birinci yarı finalde sahne alacak.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir