Bu sene Çek Cumhuriyeti ulusal finalinde yarışacak altı isimden biri olan Mikolas Josef, wiwiblogs ile gerçekleştirdiği samimi röportajda bazı itiraflarda bulundu. Bunlardan tartışmasız en şaşırtıcı olanı ise geçen sene ulusal kanalla yaşadıkları diyalog oldu.

Çek Cumhuriyeti geçtiğimiz iki sene temsilcisini iç seçim yoluyla belirlemişti. Temsilcinin seslendireceği şarkı ise daha önceden alınan başvurular arasından belirleniyordu. İlk olarak şarkı belirlendikten sonra şarkıyı başarılı bir şekilde sunabilecek isimlere teklifler götürülüyordu ve kanala gönderilen vokal kayıtlar arasından en iyisi seçilmek üzere kanal içi toplantılar düzenleniyordu. Geçen sene başvurular arasından seçilen “My Turn” şarkısı için ulusal kanalın ilk olarak düşündüğü isim ise Martina’ya göre daha popüler biri olan Mikolas Josef olmuş.

Mikolas verdiği demeçte şarkıyı ilk dinlediğinde onunla bağlantı kuramadığını belirtti. Daha sonra kanalın vokal kayıt istemesine ise şu cevabı vermiş:

Bu şarkıyla rahat hissedeceğimi sanmıyorum, çünkü bu gerçekten kendimin bir yansıması değil. “Bir sanatçı olmak ve hissetmediğiniz bir şeye kapılmaya çalışmak ve halkla paylaşmaya çalışmak gerçekten anlamsız duygu. Demek ki önümüzdeki yıl görüşeceğiz.

Böylece vokal kaydını ulusal kanala göndermeyen Mikolas Josef, Martina’nın Eurovision kapılarını aralayan bir durum olmuş. Bu sene ise bu genç adam 2008 senesinden sonra ilk kez düzenlenecek ulusal finalde kendi tarz ve ruhunu yansıtabileceği bir şarkıyla (Lie to me) yarışacak.

[poll id=”24″]