Çocuk Eurovision’da Değişiklikler Bitmiyor

 

Malta Kasım 2015’de Destiny ile Bulgaristan’da  “No No No not My Soul” dedi ve Çocuk Eurovision’un rekorunu kırdı. Çoğu fan’a göre Çocuk Eurovision’un İsveç’i olmaya aday. Kısacası değiştirmedikleri şey kalmadı peki bu değişiklikler neler ?

İlk olarak Nisan ayında küçük bir dedikodu sosyal medyada yayılmaya başlamıştı o dedikodu Çocuk Eurovision’unun bu yıl biteceğiydi ama buna hemen bir cevap geldi: Junior Eurovision 2016 Valetta

Tabiki bu açıklanır açıklanmaz değişiklikler başladı ilk yapılan değişiklik Çocuk Eurovision’unun günü ve saati değiştirildi bunun nedeni olarak adı üzerinde Çocuk Eurovision’u olması ve daha çok izleyiciye ulaşması gösterildi ve son yapılan açılamada Çocuk Eurovision’unun 20 Kasım Pazar günü öğlenden sonra yapılacağı açıklandı. Değişiklikler tabiki burada bitmedi buna bir değişiklik diyebilir miyiz bilmem ancak bundan sonra yarışmanın yapılacağı arena açıklandı ve bu arena son yıllara nazaran biraz küçüktü  aslında yapılacağı yer bir arena da değil yapılacağı yer Akdeniz konferans merkezi toplamda 1500 kişilik oturum sunan merkez 1575 yılında inşa edilmiş. Ayrıca PBS,Malta Ulusal Kanalı, bu yıl yarışmanın Malta’nın farklı lokasyonlarda yapılacağını açıkladı ancak hala net bir bilgi verilmedi bu olayın nasıl gerçekleşeceği hakkında hatta basın konferansında da ne kadar çıklamaya çalışsada hala ortalık da net bir bilgi bulunmuyor.

Daha sonra yapılan bir açıklama ise yaş aralığının 9-14 arasına çekildiğini açıkladı ve bu sayede EBU 15 yaşındakileri boşa düşürdü ne yazık ki 15 yaşında iseniz elinizde bir şarkı varsa ve sesinize güveniyorsanız maalesef EBU’da sizin aradığınız yarışma artık bulunmuyor.

Son olarak Çocuk Eurovision’unudan SMS oylaması kaldırıldı artık sonuçlarda yalnızca Çocuk Jürisi ve Profesyonel(!insan son durumlardan sonra durup düşünüyor!) Jüriler etkili olacak bunun nedeni ise geçtiğimiz yıllarda SMS’e yeterince rağbet olmaması ve aslında sonuçlara çok etkisi olmadığı söyleniyor.

Ayrıca daha önce bahsettiğimiz gibi bu yılın sloganı ve tema müziği açılandı yazıya buradan tema müziğine ise aşağıdaki videodan ulaşabilirisiniz.


 

 

 

 

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
54 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe