Conchita Dansk Melodi Grand Prix 2018 Sahnesinde Olacak

Peter Pejtsik tarafından yürütülen ORF Radio-symphonieorchester Wien eşliğinde sunucular Mirjam, Alice, Arabella, Conchita Wurst, Left Boy ve çocuk korosu tarafından seslendirilen Building Bridges isimli bir şarkı ile final açılışı yapıldı...
 

2014 yılında Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta ülkesi Avusturya’yı temsil ederek birinci olan Conchita Wurst hatırlanacağı üzere o dönem hem Avrupa’da hem ülkemizde epey konuşulmuştu…

Conchita Wurst birinci olduktan sonra hem sesi hem görüntüsü büyük ses getirmişti. Kimileri onu eleştirken kimileri ise sanatçıya desteklerini sunmuştu.

Conchita Wurst Eurovision birinciliğini elde ettiği ülkeye yani Danimarka’ya yeniden gitmeye hazırlanıyor. Sanatçı Dansk Melodi Grand Prix 2018 ile Eurovision temsilcisini belirleyecek olan Danimarka’ya konuk olacak.

DMGP 2018 Program Sorumlusu Jan Lahrmand Lundme konuyla ilgili şunları söyledi:

Conchita’yı yeniden Danimarka’da ağırlamak ve yeniden onunla görüşmek çok hoş. Kendisi Eurovision hoşgörüsünün bir ispatı.

Dansk Melodi Grand Prix 2018 10 Şubat’ta Danimarka’nın Aalborg şehrindeki Gigantium’da yapılacak. ve 10 finalist Danimarka’yı temsil edebilmek için yarışacak. Yarışmanın sunuculuk görevini ise Annette Hike ve Johannes Nyumark (Danimarka 2016) üstlenecek.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir