Daniel Kajmakoski’nin Son Uyarlamasına Bir Göz Atın

 

Bütün Eurovision fanlarının bildiği üzere, bu sene, evrendeki en iyi şarkı yarışmasının 60. yılını kutluyoruz: Eurovision’un! Fakat içlerinden biri, eski Eurovision şarkılarından yaptığı şahane uyarlamalarla ön plana çıkıyor.

Onun adı Daniel Kajmakoski ve bu sene Makedonya’yı “Autumn Leaves” (Sonbahar Yaprakları) adlı şarkısıyla temsil etti. Nisan ayında, doğumunu ve isminin hikayesini anlattığı ve sonrasında Yugoslavya’nın 1983’de yarıştığı şarkı olan “Džuli”yi uyarladığı bir video kaydetmişti. Ve herkes onun bu uyarlamasını ve annesine karşı olan tutumunu çok beğenmişti. Çünkü o video, annesine verdiği bir doğum günü hediyesiydi. Ve herkes onu düşünceli ve sempatik bir insan olarak tanımlamaya başlamıştı.

Ve bugün, yeni bir uyarlamanın vakti geldi. Bu defa, videoda favori şarkısı olarak tarif ettiği, 1987’de birinci olan Bay Eurovision’un, Johnny Logan’ın “Hold Me Now”unu (Tut Beni) uyarladı. Görünüşe göre gizli bir Eurovision fanı bulduk.

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir