2015/01/img_1239.jpg
Daniel Kajmakoski’nin bu kadar ün kazanarak Makedonya’yı temsil etme hakkını kazanmasında kuşkusuz en büyük pay X Factor Adria’nın. Gelin ilk katıldığı anı izleyelim, başında yaptığı açıklamalardan hayatına, planlarına ve hayallerine dair bilgiler edineceksiniz.

“Merhaba, adım Daniel Kajmakoski. Yirmi dokuz yaşındayım. Makedonya’nın Struga şehrinde doğdum, Viyana’da yaşıyorum. Daha küçük bir çocukken Viyana’ya taşındık. Makedonya’ya döndüğümde beni ‘Alman’ diye çağırıyorlar, Avusturya’ya döndüğümde ise ‘Yabancı’ diye çağırıyorlar. Dünya üzerinde beni Struga’dan daha fazla tamamlayan bir yer daha yok. Ne zaman buraya gelsem, huzurlu hissediyorum. Burada kendimi evimde hissediyorum, her yerden daha fazla. Eşim yok, çocuğum yok. Hep genç bir baba olmak ve erken evlenmek istedim, ancak Allah şu ana kadar öyle istemedi. Kendime evlenmek için baskı yapmıyorum. Olacağı zaman zaten olur. Hayatımda kariyer yapmak için birçok şansım oldu. Ancak, sonunda başarılı olma şansını yakalayamadım. Son üç senedir umudumu kaybetmiş bir şekilde Viyana’da çalışıyorum. Kendimi önemli hissetmek istiyorum. Şarkı söylemek, ünlü olmanın veya para kazanmanın farklı bir yolu olarak görünmemeli. İnsanlar için şarkı söyle, Allah sana bu sesi diğerleriyle paylaşman için vermiş.”

Performansıyla Kristina Kovač ve Emina J. Sandal’ı ayakta alkışlatan Daniel’in kazanabilecek adaylardan biri olduğu daha bu performansından belli olmuştu.

İkinci etap ise “Jüri Evi”ydi. Bruno Mars’ın “When I Was Your Man” şarkısını seslendiren Kajmakoski, 2012 Sırbistan temsilcisi Željko Joksimović ile o zamanlarda birlikte bir single çalışması üzerinde çalıştığı 1994 Hırvatistan temsilcisi Tony Cetinski’yi etkilemeyi başardı. Ve yarışmada 27 Yaş Üstü kategorisinde yoluna devam eden dört isimden biri olmaya hak kazanmış oldu.

1. Hafta Performansı: One Love-U2

2. Hafta Performansı: Čija Si-Toše Proeski

3. Hafta Performansı: Сонце Не Ме Грее (Sonce Ne Me Gree)-Vlatko Lozanoski

4. Hafta Performansı: Counting Stars-One Republic

5. Hafta Performansı: Wake Me Up-Avicii

6. Hafta Performansı: Stay-Hurts

7. Hafta Performansı: Unchained Melody-Righteous Brothers

8. Hafta Performansı: Ljubavi-Željko Joksimović

Final Performansları:

Kings Of Leon-Sex On Fire

Robbie Williams-Angels

Toše Proeski-The Hardest Thing

Daniel Merriweather-Red

VE KAZANDIĞI AN…