Danimarka İsveç’in Beğenmediği Şarkıyı Yollamış

 

Danimarka geçtiğimiz hafta Dansk Melodi Grand Prix 2018 ile Lizbon’da düzenlenecek olan 63. Eurovision Şarkı Yarışması‘nda ülkeyi temsil edecek olan ismi ve şarkıyı belirlediBu yıl Danimarka’yı Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rasmussen, “Higher Ground” adlı şarkısı ile temsil edecek.

Rasmussen’in şarkısı “Higher Ground” İsveçli Niclas Arn ve Karl Euren tarafından hazırlandı. Şarkının Dansk Melodi Grand Prix 2018‘den önce İsveç ulusal finali Melodifestivalen 2018‘e gönderildiği ortaya çıktı. Şarkıyı seslendiren isim ise Dennis Bengtsson isimli İsveçli bir şarkıcı.

Bu gibi bir durum İsveç ve Danimarka arasında bir ilk değil. 2010 yılında Danimarka’yı temsil eden Chanée & N’evergreen‘in şarkısı “In a moment like this” önce Melodifestivalen‘e yollanmış ardından seçilemeyip Dansk Melodi Grand Prix‘de şansını denemişti. Hatırlanacağı üzere o yıl İsveç finale çıkamazken Danimarka yarışmayı 4. sırada tamamlamıştı.

Danimarka 2018 Eurovision Şarkı Yarışması 2. Yarı Finali’nde 1. yarıda yarışacak.

Dennis Bengtsson’un seslendirdiği “Higher Ground“un demo kaydı:

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir