25 Şubat günü gerçekleşecek ve sonucunda Danimarka temsilcisini öğreneceğimiz 2017 Danimarka ulusal finalinin sunucuları belli oldu. 

Geçen sene ülkelerini temsil eden ancak final yüzü göremeyen Lighthouse X grubunun solistlerinden biri olan Johannes Nymark ve Lighthouse X zaferiyle sonuçlanan 2016 Dansk Melodi Grand Prix finalinde sunuculardan biri olan  Annette Heick bu senenin ulusal final sunucuları olarak tanıtıldı.

Johannes Nymark bu şovun bir parçası olmak için sabırsızlığını dile getirirken, Annette Heick ise bu gecede ikinci kez sunuculuk yapma teklifini aldığı için sevinç çığlıkları atmaya başladığını söyledi.

Yarışmadan sorumlu yönetici Jan Lagermand Lundme ise Annette ve Johannes ikilinin benzeri görülmemiş bir kimyaya sahip olacağına inanıyor ve Danimarkalı TV izleyicilerini, yılın en önemli televizyon eğlence etkinliklerinden birinde ağırlamayı dört gözle bekliyor.

Daha önceki haberlerimizde söylediğimiz gibi bu sene Dansk Melodi Grand Prix için rekor sayıda başvuruya ulaşıldı. Bu başvurular arasında ilk ona layık görülecek şarkılar ve seslendireceği sanatçılar önümüzdeki günlerde paylaşılacak.