Dansk MGP Heyecanı Başlıyor

simone dmgp eurovision
 

Son iki yıldır Eurovision Şarkı Yarışmasında kötü sonuçlar elde eden Danimarka hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda ulusal finali olan Dansk Melodi Grand Prix’de büyük değişiklikler yapmıştı…

En son Emmelie de Forest ile zaferi elde edip 2014 yılında ev sahibi olduğundan dolayı final yüzü görebilen ülke son 2 yıldır adeta “lanetlendi”.

Bu yıl Dansk MGP 25 Şubat’ta Herning’teki Jyske Bank Boxen’da gerçekleştirilecek. Bugün saat 12.00’da ise ulusal finalin biletleri satışa sunulacak. Bilet fiyatları 215-465 Danimarka Kronu arasında olacak.

Hatırlanacağı üzere Herning en son 2013 yılında Dansk MGP’ye ev sahipliği yapmış ve ardından Eurovision’dan Emmelie de Forest’ın zaferi ile dönmüştü. Bu nedenle Herning’in Danimarkalılar için özel bir yeri var.

Bu yıl Danimarka Televizyonu DR 10 şarkı belirleyecek ve seçilen şarkılar doğrudan finalde yarışacak. 10 şarkının kışa doğru açıklanması bekleniyor.

Bu yıl arenanın planı şu şekilde:

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir