Depi Evratesil 2018 Yarı Final ve Final Oylama Detayları

 

Ermenistan Ulusal Finali Depi Evratesil 2018‘in finalinin tamamlanmasıyla beraber ülkeyi Lizbon’da yapılacak olan 63. Eurovision Şarkı Yarışması‘nda temsil edecek olan isim belirlenmiş oldu…

2 yarı final ve büyük finalden oluşan Depi Evratesil 2018‘in final etabında 10 şarkı ve isim yarıştı. Gecenin kazananı ise “Qami“şarkısıyla Sevak Khanagyan oldu. Sevak Khanagyan ülkeyi 8-10-12 Mayıs tarihlerinde Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenecek olan 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda temsil edecek.

Ancak bu sene Ermenistan’da yaşanan en büyük şok favori olarak gösterilen Tamar’ın yarı finalde elenmesi oldu. Elendikten sonra oylamada teknik sorunların yaşandığını söyleyen sanatçı birçok takipçisinin gönderdiği oyların iletilmediğini iddia etti. Ancak bugün açıklanan sonuçlara göre Tamar halk oylamasında en çok oy alan üçüncü isim olmuş olsa da jüriden düşük puan aldığı için elenmiş olduğu ortaya çıktı.

İşte yarı final ve final günlerindeki jüri ve halk oylamasının detayları:

1. Yarı Final

2. Yarı Final

Final

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
61 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe