Eurovision’un artık Avrupa Kıtası dışına taştığı bir gerçek.Bu gerçek geçen yıl Kopenhag’da

ekip arkadaşlarımın birisinin ABD’de yaşayan bir Filipinli olmasıyla kafama daha iyi kazındı.Ayrıca geçtiğimiz yıl hepimiz Eurovision’da Avusturalya’nın şovunu izledik.Her yıl katılabilirler mi? Katılamazlar mı? Şeklinde polemikler çıkmakta ardından konu kapanmaktadır.Danimarka’da “Artık bir sahne tozu yutsunlar!” diye düşünmüş olacak ki Avusturalyalı Jessica Mauboy’u interval acta dahil etti.

Eurovision, Avusturalya’nın performansından sonra Yeni Zellanda basınına da sıçramış olacak ki ünlü Yeni Zellandalı haber sitesi www.stuff.co.nz “2015 Yılında Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 17 Şehir” listesine Viyana’yı da eklemiş ve Eurovision’a:

Avrupa’nın eğlenceli kostümlü, oylama bloklarının bol olduğu bu yarışmayı kesinlikle kaçırmayın.Viyana Eurovision zamanı adeta bir olimpiyat şehrine dönüşecektir.Farklı ülkelrden gelen insanlar ellerindeki bayraklarını ve bir bardak biralarını mutlaka sizinle paylaşacaktır.” şeklinde davet etmiş.

Şu an Yeni Zellanda halkının Eurovision’a ilgisi nedir pek bilinmez ama Avusturalya’nın Eurovision sevdası belkide Yeni Zellanda’yı da harekete geçirebilir.