“EBU kanalı önemsemiyor ve politikaya bulaşmaktan korkuyor”

 

2019 Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili spekülasyonlar devam ediyor…

Netta’nın İsrail’e getirdiği zaferin ardından 2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘na ev sahipliği yapması beklenen İsrail’in durumu ile ilgili farklı yorumlar gelmeye devam ediyor.

İsrail medyasının iddialara göre Eurovision Yönetimi yani EBU yarışmaya politika bulaşması konusunda oldukça endişeli.

İsrail Televizyonu Kan’dan İsrail medyasına aktarılan bilgiye göre geçtiğimiz Salı günü EBU ve İsrail arası yapılan toplantıda “EBU‘nun yarışmaya politika bulaşması konusunda oldukça endişeli olduğu ve kanalın söylediklerini önemsemez bir tutum içerisinde olduğu” konuşuluyor.

Tüm bu çalkantılar arasında dün Eurovision‘un resmi sosyal medya hesaplarından aşağıdaki gönderi paylaşılması “Kudüs’te yapılmaması konusunda anlaşıldı mı?” ya da “Acaba yarışma İsrail’den alınacak mı?” sorularını akıllara getirdi.

Bir sonraki Eurovision‘u dört gözle bekliyorsunuz değil mi? Biz de! Ancak şimdilik uçak rezervasyonu yaptırmayın! Nerede ve ne zaman yapılacağı ile ilgili resmi açıklamayı bekleyin! Gözünüz resmi kanallardan yapılacak açıklamalarda olsun.

2018  Eurovision Şarkı Yarışması birincisi:

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir