Elhaida Dani Eurovision Camiasına Geri Dönmeye Hazırlanıyor

 

Elhaida Dani, Eurovision 2019 için hazırlıklara başladı!!

2015 yılında Festival i Kenges yarışmasını Diell adlı şarkı ile kazanıp Eurovision Şarkı Yarışması’nda Arnavutluk’u temsil etmeye hak kazanan Elhaida Dani, daha sonra şarkının bestecisi ile anlaşmazlık yaşayıp şarkısını değiştirmek zorunda kalmıştı.

I’m Alive adlı şarkıyla ülkesini temsil eden Elhaida Dani, halk oylamasında iyi bir derece almasına karşın jüri oylamasında düşük puan aldığı için yarışmayı 15.sırada tamamlamıştı.

Bu haftasonu gerçekleşecek olan Festival i Kenges yarışmasında (Arnavutluk Ulusal Finali) yarışacak olan Mirud’un Nene adlı şarkısının söz ve bestesi Elhaida Dani’ye ait. Yarışmayı Mirud’un kazanması durumunda Elhaida Dani’yi söz ve beste yazarı olarak Tel Aviv’de görmemiz mümkün.

Mirud’un deyimine göre şarkı 4 yıl önce hazırlanmış. Şarkıyı kanserden kaybettiği annesine adayan Mirud, aynı zamanda şarkıyı Elhaida Dani ile beraber hazırladığını belirtti ve desteği için teşekkürlerini iletti.

Sizce Mirud yarışmayı kazanıp Eurovision’da ülkesini temsil etmeye hak kazanacak mı?

About the author

Cevat ASLAN

Eurovision ile 2003 yılında büyük coşkuya şahit olarak tanıştım. Eurovision adeta benim yaşam felsefem haline geldi. Eurovision hayalimi Ukrayna'da ekip adına görev alarak gerçekleştirdim.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
54 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe