8   +   4   =  

Bugün yapılan resmi açıklamaya göre bu sene Tel Aviv’de gerçekleştirilecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda Belçika’yı temsil edecek isim 18 yaşındaki Eliot Vassamillet oldu.

Belçika ulusal kanallarından biri olan BTBF’nin yaptığı açıklamada henüz 18 yaşında lise öğrencisi olan genç sanatçı sahnede Eliot adını kullanacak. Şarkının Şubat ayına kadar hazır olması bekleniyor ancak ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. Şarkının bestesini ise Pierre Dumoulin düzenleyecek. Pierre aynı zamanda 2017 yılında  Blanche için City Lights şarkısını bestelemişti ve ülkesine dördüncülük kazandırmıştı. Dumoulin, “Eliot’un seçmelerdeki (O Ses Belçika) performansını gördüğümde, bir sanatçıda aradığım ekstra şeylerin -duyguları iletmek için gereken hassasiyetin ve vuruşların- Eliot’un sahip olduğunu hissettim” dedi.

Şarkısının Adı: Wake Up!

O Ses yarışmasından elenince Pierre Dumoulin  ile temasa geçen genç sanatçı, ona geçmişinden ve beklentilerinden bahsetti. Daha sonra Pierre genç sanatçıya yeni şarkısının demosunu dinletmiş ve genç sanatçı şarkıya bağlanmış. Ardından şarkı üzerine çalışan ikili isminin Wake Up olmasına karar vermiş. Wake Up gençleri uyandırma ve barış için harekete geçirmeye kodlu bir şarkı olacak.