Eneda Tarifa, Türkvizyon’da Arnavutluk’u Temsil Edecek

credit: EBU
 

2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Arnavutluk’u temsil eden Eneda Tarifa bu yıl düzenlenecek 2018 Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Arnavutluk’u temsil edecek.

Daha önceki yazılarımızda aktardığımız gibi Türkvizyon Şarkı Yarışması 2 senelik aranın ardından bu sene yeniden yapılacak. Katılımcı haberleri gelmeye devam ederken temsilcisini en son açıklayan ülke Arnavutluk oldu.

Yarıfinalde 45 puanla 16.olup elenen Eneda, Türkvizyon ülkelerinden jüride Bulgaristan’dan 2, Sırbistan’dan 8, televotingte ise Makedonya’dan 12, Belçika’dan ise 2 puan almıştı.

Eneda’nın şarkısı ilerleyen günlerde açıklanacak aynı zamanda hem Eurovision’da hem de Türkvizyon’da yarışmış ilk sanatçı olacak. Bakalım nasıl bir sonuç elde edecek.

Eneda’nın Eurovision performansı;

Kaynak: Türkvizyon Resmi Sitesi

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken denk gelmiştim ve tek bildiğim Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğiydi. 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İlgimi çekmeye 2009 yılında başladım diyebilirim o gün bugündür takip ediyorum. Lizbon 2018'de yer almak kesinlikle bir hayalimin gerçekleşmesiydi, önümüzdeki yıllarda devam edeceğine inanıyorum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir