Ermenistan: Depi Evratesil 1 Ekim’de Başlıyor

 

Ermenistan bu yıl Eurovision temsilcisini ve Şarkısını Depi Evratesil ile belirleyecek. Depi Evratesil’in çekimlerinin başlanmasının ardından yarışmayla ilgili detaylar belirginleşmeye başladı…

Ermenistan Delegasyon Başkanı Gohar Gasparyan yarışma ile ilgili geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden şunları söylemişti:

Bu projemiz tanınmamış isimlerin kariyerlerine ilk adımlarını çok sağlam bir şekilde atabilmelerini sağlayacak. Bunun dışında ülkerini temsil edebilme imkanı bulacaklar.

Depi Evratesil jürisi Ermenistan’ı geçmişte temsil eden 6 isimden oluşuyor. Jüri üyelerinden ve Ermenistan’ın 2007 temsilcisi Hayko’ya göre bu yarışma:

Düşlerin gerçekleştiği yer.

Yine jüri üyelerinden olan ve Ermenistan’ı 2009 yılında temsil eden Inga’ya göre bu yarışma:

Genç isimler için çok büyük bir fırsat.


Depi Evratesil yayınları 1 Ekim itibariyle Ermenistan Televizyonunda başlayacak. 300’den fazla katılımın olduğu Depi Evratesil ile Ermenistan’ı temsil edecek ismin belirlenmesi yaklaşık  3 ay sürecek. Birinci ise hem jüri hem de halktan gelen sms oyları ile seçilecek.

Yarışmaya ilişkin detaylı görüntülerin bulunduğu videoya buradan ulaşabilirsiniz.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir