Her sene en çok merakla beklenen sorunun cevabı alındı: Eurovision 2016 sahne planı yayınlandı.

İsveç ulusal kanalı SVT, 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nın gerçekleşeceği sahne planını bugün paylaştı. Malmö’de gerçekleştirilen 2013 Eurovision Şarkı Yarışması sahnesini de yaratan Frida Arvidsson ve Viktor Brattström, bu sene de sahneyi yaratan isimler oldu ve tekrardan imzalarını attılar.

Sahne sanatçıların içerisinde rahatça hareket edebileceği yenilikçi LED duvarlar içeriyor. Bir önceki yıllardan en büyük fark olarak bunu söyleyebiliriz. Greenroom ise Bakü’de olduğu gibi sahne önünde konumlanması planlanıyor ve böylelikle izleyiciler ile sanatçılar arasında daha sıkı bir bağ kurulması sağlanabilecek.

 

Sahneyi tasarlayan isimler Frida Arvidsson ve Viktor Brattström’ün düşünceleri ise şöyle:

Viktor Brattström:
Biz mümkün olduğunca insanları meraklandıracak bir şeyler yapmak istiyoruz. Normalde LED duvarlar eski sahnelerde düz bir arkaplandır. Biz bu duvarı yıktık ve insanlara içerisinde hareket edebilme imkanı sağladık.

Frida Arvidsson :
Bizler pikseller ve projeksiyonlar olmadan yumuşak bir ifade üzerine odaklandık. Bu yüzden alanla oynayıp optik illüzyonlar yaratmak için çalışıyoruz.

 

Bu senenin yapımcı ismi Sven Stojanovic ise sahneden epey etkilenmişe benziyor: ” Bu gerçekten bizlere daha evvel görmediğimiz şeyler sunan muhteşem bir sahne görüntüsü. Bir bakıma sahne bizlere sınırsız imkan sunarken aynı zamanda yenilikleri düşünmeye zorluyor. Yaratıcılık zor ve ilham verici.”
Hatırlarsanız 2013 yılında sahne planı açıklandığında bir çok fan hayal kırıklığı yaşamıştı. Fakat şu an ilk cevaplar olumlu yönde görünüyor.