Esc 2017: İkinci On Finalist Belirlendi!

 

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleşecek 62. Eurovision Şarkı Yarışması finalistlerinden diğer on finalistin belirleneceği ikinci yarı final bu akşam tamamlandı.  Oleksandr Skiçko0, Volodymyr Ostapçuk ve Timur Miroşniçenko üçlüsün sunduğu gecede on sekiz ülke temsilcisi sahne aldı. 

Gece sunucuların ön planda olduğu ve Ukrayna kültürü motifleriyle süslü bir şovla başladı ve yarışmacı ülke performanslarının ardından diğer bir ara şovda ise dans gösterisi sergilendi. Gecede jüri ve halk oylamasının toplamında en yüksek puana ulaşacak on yarışmacı Cumartesi günü yapılacak büyük finalde tekrardan sahne alma şansını elde etti. Bu gece televizyonları başında olacak izleyicilerin vereceği oylar halk oyu olarak bilinirken, jüri oyları ise dün gece gerçekleşen jüri finalinde verilmişti.

Gecede ilk onda tamamlayan ülkeler şu şekilde:

Bulgaristan

Belarus

Hırvatistan

Macaristan

Danimarka

İsrail

Romanya

Norveç

Hollanda

Avusturya

 

Oylamanın detayları Cumartesi günü gerçekleştirilecek finalin ardından EBU tarafından duyurulacak.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir