#ESCtop250 : Geri Sayımı Buradan Takip Edebilirsiniz!

 

Bildiğiniz gibi ESC Radyo, her sene Aralık ayı içerisinde Eurovision takipçilerine sunduğu anket ile senenin Eurovision Top 250 listesini belirletiyor ve yılın son günü boyunca(31 Aralık) listeye girmeyi başarabilmiş şarkıları geri sayım şeklinde açıklıyor. Bu etkinlik sayesinde biz Türk takipçiler olarak yeni bir heyecan edinmiş olduk; hangi temsilcilerimiz Top250 arasında olacak? 

‘Eurovision TOP 250’ nin 2017 listesi içinde geçtiğimiz ay oylaması yapıldı ve dünyanın dört bir yanından takipçiler, 62 yıllık Eurovision Şarkı Yarışması tarihinin en sevdikleri şarkılarını oylarıyla desteklediler. Anket, Belçikalı web sitesi Songfestival.be ve ESC Radio işbirliği ile gerçekleştirildi.

31 Aralık’ın Yılbaşı gecesinde, ESC Radio en çok oy alan 250 şarkının geri sayımını sizlere sunacak. Senelerdir birinciliği kimseye kaptırmayan Loreen bu sene koltuğunu başka bir isme devredecek mi, yoksa saltanatına devam edecek mi hep birlikte yeni yılın ilk anlarında öğrenmiş olacağız.

2012 yılı için tam sonuç listesi
2013 yılı için tam sonuç listesi
2014 yılı için tam sonuç listesi
2015 yılı için tam sonuç listesi
2016 yılı için tam sonuç listesi

ESC Radyo’da geri sayımını gün boyunca (31 Aralık) saat 13.00 itibariyle takip edebilirsiniz.

Radyo için tıklayınız. 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir