Estonya Finale Çıkmak İstemedi Mi?

 
Dün gercekleşen Eurovision Şarkı Yarısmasının 2. Yarı Finali’nde Estonya yarı finalden final turuna yukselmeye hak kazanamadı.

Dün geceki yarı final performansı sırasında şarkının başladığı esnada 2-4 saniye boyunca Laura’nın sesi mikrofonun açık olmaması dolayısıyla duyulmadı fakat şarkı devam etti.
Şarkı bittikten sonra NTU kanalı eğer isterlerse şarkıyı tekrar söyleyebileceklerini söyledi, Estonya delegasyonu şarkının tekrar edilmesini istemedi. Estonya delegasyonu ise buna gerekçe olarak şarkının ruhunun yansıtılamayacağı için Ukrayna kanalının teklifini kabul etmediklerini söyledi.
Basın alanında ve fan zone da bu durum Estonya’nın finale çıkmak istemediği şeklinde değerlendiriliyor.
Estonya son 4 yılda 3 kez finale çıkamadı. En son 2015 yılında finalde yarışan Estonya’nın bugüne kadar sadece 1 zaferi bulunuyor.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir