Eurovision 1. Yarı Finali Bu Gece!

 

IMG_2311

Bu gece 60. Eurovision Şarkı Yarışması ‘nın birinci yarıfinali gerçekleştirilecek. Yarışma Türkiye saatiyle Wiener Stadthalle ‘den 22.00 ‘dan itibaren canlı olarak yayınlanacak. Peki kimler bu gece sahnede olacak?

O Ses Türkiye ‘nin birincisi ve Azerbaycan ‘ı bu yıl temil edecek olan Elnur ise perşembe günü ikinci yarıfinalde yarışacak. Bu gece sahnede izleyeceğimiz ülkeler ise sırayla şu şekilde (Ülke isimlerine tıklayarak şarkılara ulaşabilirsiniz):

1- Moldova

2- Ermenistan

3- Belçika

4- Hollanda

5- Finlandiya

6- Yunanistan

7- Estonya

8- Makedonya

9- Sırbistan

10- Macaristan

11- Belarus

12- Rusya

13- Danimarka

14- Arnavutluk

15- Romanya

16- Gürcistan

Bilmeyenler için tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum Türkiye ‘ye 2013 yılından bu yana yarışmada yok. Nedeni ise finalde doğrudan yarışan “büyük beş” olarak isimlendirilen Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya ve İtalya ‘nın doğrudan finalde yer alması. Diğer bir nedeni ise jüri ve televote oylarının yüzde ellişer olarak ayarlanması (Avrupa ‘daki Türk nüfustan gelen oyların azalması.).

Bu gece final yüzü görmesini beklediğim muhtemel ülkeler ise (Kişiler zevklerimi bir kenara atıp oy kümesini ve geçmişi düşünürsem);

Ermenistan, Belçika,Yunanistan, Estonya, Sırbistan, Belarus, Rusya,Danimarka, Arnavutluk ve Gürcistan.


60. Eurovision Şarkı Yarışması Nereden İzlenebilir?

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir