Eurovision 2016 Sanatçılarının “VOICE ONLY” Videoları Paylaşıldı

 

 

Her sene geleneksel olarak Eurovision katılımcıları için hazırlanan video formatlarından birisi de “Voice Only” başlıklı videolardır. Bu videolardan sanatçıların sahne performansları sırasında yalın seslerinin ne kadar kaliteli ya da güçsüz olduğunu anlamak çok daha kolay.

Genellikle fanlar tarafından hazırlanan videolar için özel programlar kullanılıyor. Program aracılığıyla backvocal sesleri siliniyor ve şarkının müziği olabildiğince indirgeniyor. Böylelikle sanatçının sesi bariz bir şekilde ortaya çıkıyor. escTOP adlı youtube kullanıcısının hazırladığı videolara aşağıdaki playlist aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Birinci Yarı Final Listesi

 

 

İkinci Yarı Final Listesi 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir