Eurovision 2016’nın Kapanışını Dana International Yapacak

 

Her güzel şeyin bir sonu var. Haliyle Eurovision’un da bir sonu var. Şu günlerde Eurovision’un gelmesi için gün sayarken bir yandan aslında sonu için geri sayım yapmış oluyoruz. Neyse şimdilik depresyona girmeye ve negatif olmaya hiç mi hiç gerek yok…

Dana International Eurovision Şarkı Yarışması tarihine en çok damga vurmuş isimlerden. 1998 yılında İngiltere’de yapılan Eurovision Şarkı Yarışmasını İsrail adına “Diva” isimli şarkısıyla kazanan Dana yarışma öncesinde hem ülkesindeki tutucu kesimden hem de Avrupa’daki çeşitli kesimlerden büyük eleştiriler almıştı.

Ardından 2011 yılında Düsseldorf’ta yapılan Eurovision’a “Ding Dong” şarkısıyla geri döndü ne var ki finale çıkamadı. Bu arada Dana Eurovision’dan kopmadı. 2008 yılında Sırbistan’ın ev sahipliği yaptığı yarışmada Boaz’ın şarkısını hazırladı.

Dana son olarak geçtiğimiz yıl Eurovision’un 60. yıl özel şovuna konuk olmuş ve Conchita Wurst ile el ele şarkı söylemişti.

Dana International bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması Kapanış Partisi için sahne olmak üzere Stockholm’de olacak.  14 Mayıs günü Eurovision finalinden sonra gerçekleşecek programda sahne alacak diğer isimler ise: Robert Lukian ve Anton Ewald.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir