Eurovision 2017 Postcardlarını Hatırlayalım

 

Her iki performans arasında gösterilen genellikle sanatçı yaşamı ya da ülke tanıtımını konu edinen kısa videolara Eurovision fanları olarak postcard diyoruz. Genellikle kış döneminin sonunda başlatılan postcard çekimlerinin konusu ev sahibi ülkenin yayıncı kurulu tarafından karar veriliyor ve genllikle slogana paralel seçimler gerçekleştiriliyor.

Geçmiş senelerden farklı olarak bu sene postcard çekimleri iki basamakta gerçekleştirildi. Tarihte bir ilk olarak postcard çekimlerinin birinci basamağından, her katılımcı ülkenin kendi yayıncı kurumu sorumlu oldu. Çekimlerin ilk turunda sanatçılar kendi ülkelerinden görüntüler kaydettiler. İkinci turunda ise tüm delegasyon yetkilileri Mayıs ayında Kiev’e varınca kayda alındı ve sahneye çıkış anları ekranlara yansıtıldı. Postcardların ana teması sanatçılarının duyguları, hobileri ve günlük yaşantıları olmuştu.

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir