Eurovision 2018: Bu Yılın Ara Şov Videolarında Neler İzleyeceğiz?

 

Eurovision artık yalnızca bir müzik ve şov yarışması olmasının dışında aynı zamanda kendine özgü bir mizahı barındıran bir televizyon şovu haline geldi…Dile kolay tam tamına 63 yıllık bir yarışmadan bahsediyoruz. Kendine özgü jargon ve mizahın oluşabilmesi için oldukça yeterli bir süre.
Çoğu fanın hatırlayacağı gibi İsveç’in başkenti Stockholm’de yapılan 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda bunu her yönüyle gördük.
Peki Portekiz ne yapacak? 2016’da söz konusu ülke İsveç olduğu için videolarda yarışma kültürüne ait eğlenceli unsurlar hep öne çıkmıştı. Portekiz gibi yıllarca iyi derece alamamış hatta bazen yılmış bir ülke bize nasıl bir sunum yapacak?
Gelin hep birlikte bu yıl yarışma içerisinde paylaşılacak videolardan bahsedelim.

Planet Portugal
Portekiz insanın doğasını mizahi bir dille işleyen videolar izleyeceğiz.

Esclopedia
Adından anlaşılacağı gibi “Eurovision Ansiklopedisi” konseptinde bir şeyler olacak. “Baştan sona Eurovision’a ayrılmış bir ansiklopedi olsaydı içinde neler yer alırdı?” sorusunun cevabı aranacak. Aynı zamanda yarışma tarihine ilişkin ilginç bilgiler verilecek.

1974

Eurovision’un yükseliş süreci işlenecek.

53 Long Year
“53 Uzun Yıl” altında ise Portekiz’in uzun yıllardır beklediği başarı hikayesine giden yol mizahi bir dille anlatılacak. Portekiz Eurovision’a katıldığından bu yana başarılı olabilmek için neler yapmış onlardam bahsedilecek.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir