Eurovision 2019: Hedef 44 Ülke!

 

Ev sahibi ülkenin en büyük gazetesinin iddiasına göre bu yıl rekor katılımcı olacak…Gazete ayrıca yarışmadan çekildiğini açıklayan Bulgaristan’ın da yarışta olacağını hatta geçen yıl yarışmada olmayan bir ülkenin bu yıl yarışmada yer alacağını belirtti.

Şu ana kadar geçen yıl yarışmaya katılan San Marino ve Bulgaristan dışındaki 41 ülkele katılımlarını onayladı. Eğer gazetenin dediği gibi olursa Bulgaristan ve San Marino dışındaki ülke hangi ülke olacak?

Akla iki ülke geliyor Kazakistan ve Kosova. Kosova Avrupa Yayın Birliği’ne gözlemci bile olmadığından daha zayıf bir ihtimal olarak gözüküyor. EBU yaptığı açıklamada “Avustralya dışındaki başka bir gözlemci üyeyi davet etmek gibi bir niyetimiz yok.” denildi.

2019 Eurovision Şarkı Yarışması İsrail’in Tel Aviv şehrinde 14,16 ve 18 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Türkiye ise 2013 yılından bu yana olduğu gibi bu yıl yine yarışmada olmayacak.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir