Eurovision 2019’da Türkiye Rüzgarı Mı Esecek?

 

Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye 2013’ten bu yana yer almıyor. Ancak ne Türkiye Eurovision’dan ne de Eurovision Türkiye’den kopamadı.

Geçtiğimiz günlerde Serhat’ın 2.kez San Marino’yu temsil edeceği açıklandı. Detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu gelişmeden sonra bu sabah TAYANNA’nın süpriz bir şekilde Ukrayna ulusal finali #Vidbir2019’dan çekildiği açıklandı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Hemen bu gelişmenin ardından Ukrayna Devlet Televizyonu STB ve UA:PBC, Tayanna’nın yerine MARUV’un katılacağını açıkladı.

MARUV, daha 20 gün önce ünlü Türk DJ Faruk Sabancı ile For You adlı bir single çalışması yayınladı. Bu şarkının Vidbir’de yarışma ihtimali oldukça yüksek. Bunların sebepleri ise;

  • Şarkının Eurovision kurallarına uygun olması. (Şarkının yayınlanma tarihi ve şarkının süresi bakımından)
  • Faruk Sabancı’nın yerel gazetelere verdiği demeçler (Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.)
  • MARUV’un hemen bu gelişmenin ardından bu teklifi hiç bekletmeden kabul etmesi

Sizce MARUV gerçekten bu şarkı ile gelirse Vidbir’i kazanıp Ukrayna’yı Eurovision’da temsil edebilir mi?

Böyle bir şey olması durumunda ilk defa Türk DJ Eurovision arenasında sahne alacak. En son geçtiğimiz sene Polonya’nın en ünlü DJ’lerinden Gromee, Lukas Meijer ile Eurovision’a katılmış fakat final hakkı elde edememişti.

Sizce Serhat’tan sonra gerçekten Eurovision’da Türk rüzgarı esecek mi?

About the author

Cevat ASLAN

Eurovision ile 2003 yılında büyük coşkuya şahit olarak tanıştım. Eurovision adeta benim yaşam felsefem haline geldi. Eurovision hayalimi Ukrayna'da ekip adına görev alarak gerçekleştirdim.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir