Eurovision Asya İçin Geliyor!

 

Asya Pasifik Yayın Birliği’nin(ABU), Eurovision ile ortak olarak geliştirdiği yeni yarışmanın ilk tanıtımı bugün yayınlandı. Yarışmanın başlayacağının sinyali geçen yıl verildi aslında. Yarışmanın resmi ismi Eurovision Asya Şarkı Yarışması olarak açıklandı ve ilk yarışma Singapur’da düzenlenecek. Yarışmanın Haziran 2018’de başlayacağı açıklandı.

Asya Pasifik Yayın Birliği’nin düzenlediği TV ve Radyo Şarkı Festivalleri’nin beklenen ilgiyi görmemesi ABU’nun önemini yitirmesine sebep olmuştu.

Yarışma yardım ve destek beklediğini açıkladı. 42 üyesi olan Asya Pasifik Yayın Birliği’ne Hindistan, Japonya, Güney Kore, Endonezya, Malezya, Avustralya, İran, Türkiye, Azerbaycan, Çin, Mısır, Suudi Arabistan, Kazakistan, Tayland, Moğolistan, Özbekistan ve daha birçok ülke üye. Birçok gözlemci üyeye de sahip.

Yarışmaya şu ana kadar sadece ülke katılımını duyurdu. Ev sahibi Singapur ve Çin.

Yarışmanın tanıtımı işte burada.

Sıra sizde. Yeni yarışmayı destekliyor musunuz?

Kaynak: Eurovision

About the author

Mehmet Taha Kadaş

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir