İsveç mülteci sorununa kayıtsız kalmıyor değerli okuyucularımız ve İsveç müzik endüstrisi 29 Eylül’de “Hela Sverige skramlar” isimli yardım konseriyle mülteciler için yardım toplayacak. Geceye Eurovision ve Melodifestivalen’den İsveç’in tanıdık isimleri katılacak. Bu isimlerden bazıları Alcazar,Carola,Gina dirawi,Lena Phillipsson,Sanna Nielsen,Petra Mede,Sarah Dawn Finer,Darin,Malena Ernman, Martin Stenmarck, Molly Sandén

Yardım konserine gelecek yıl Eurovision’a da ev sahipliği yapacak olan Globe Arena ev sahipliği yapacak. Konser 29 Eylül 19.00 ‘da başlayacak ve SVT, TV3 Play, TV4 Play, Kanal 5 Play, Aftonbladet TV, Expressen TV, Dagens Nyheter, Dagens Industri, Sydsvenska Dagbladet och Helsingborgs Dagblad, Sveriges Radio aracılığıyla canlı olarak izlenebilecek.

Konser tamamen gönüllülük esasına dayalı olacak. Konserin tüm organizasyonunu ise Edward af Sillén üstlenecek ve üstelik bundan o da tek kuruş almayacak. Konser biletleri yaklaşık olarak 21 Euro’dan satışa çıktı. Dileyenler Globen Arena’nın sitesinden biletlerini alabilecekler aynı zamanda ekstra 13-1000 Euro arası bağışta bulunabilecekler.

Websitesi: www.helasverigeskramlar.se
Instagram:helasverigeskramlar
Twitter:sverigeskramlar