#Eurovision2017 Açılış Şovu ve Ara Şovları Milli Olacak

 

Eurovision Şarkı Yarışması’nda hem izleyicilere görsel şov sunabilmek hem de ev sahibi ülkenin kendisini tanıtma imkanı bulduğu açılış şovu ve ara şovlar son yıllarda daha farklı bir hal aldı…

Eskiden ülkelerin temel amacı kendi kültürleri üzerine yoğunlaşmak iken geçtiğimiz yıl Stockholm’de gerçekleştirilen ara şovda Justin Timberlake’in sahne almasıyla hem Eurovision hem de ara şov artık daha küresel bir hale geldi.

Ancak Şov Yapımcısı Stuart Barlow’un açıklamasına göre bu yıl hem açılış şovunda hem de ara şovlarda Ukrayna merkezli gösteriler izleyeceğiz.  Yine onun açıklamalarına göre bu yıl Ukrayna dışından olmayan bir şeyi Eurovision sahnesinde görmeyeceğiz ve görmemeliyiz. Geçtiğimiz yılın kazananı Jamala ise bu yıl sahnede yerini alacak. Hatırlanacağı üzere 1999 yılında yarışmayı ülkesine getiren Charlotte Perelli 2000 yılındaki yarışmada ne sahne almış ne de gözükmüştü. Bu bakımdan zaferi ülkeyi getiren ismin ertesi yıl sahnede görülmeme ihtimali her yıl mümkün.

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir