Eurovision 2017 Azerbaycan Temsilcisi Dihaj Oldu!

 

Bugün yapılan Azerbaycan ulusal kanalı Eurovision komitesi toplantısında Azerbaycan’ı 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Diha sahne adlı sanatçı Diana Hajiyeva temsil etmesi yönünde karar alındığı ESCKaz haber sitesi tarafından duyuruldu.

Seçim ve şarkısı hakkında henüz daha fazla detaya sahip olmadığımız sanatçı hakkında şunları biliyoruz. Yapımcı, müzisyen ve söz yazarı olan Dihaj, Bakü’de doğup orada yetişti. Bakü Müzik Akademisi’nden mezun olan sanatçı daha sonra Londra’daki Çağdaş Müzik Enstitüsü’ne katılarak müzik üretmeye başladı. Oradaki mezuniyetin ardından kısa süre içerisinde bir üçlüyle müzik yapmaya başladı. Davulda Ali, gitarda Omar ve ana vokalde Diana “sürükleyici pop” diye tanımladıkları şarkılarını yapmaya başladılar. Genellikle Baku Jazz Merkezi’nde sahne alan sanatçı 2011 yılında Eurovision ön elemelerine katılmış ve ayrıca geçtiğimiz yıl Samra’nın arkasında geri vokal olarak sahne almıştı.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
57 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe