#Eurovision2017’nin Postcard Konseptine Dair Tüyolar Açıklandı

 

Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkelerin performansları öncesi gösterilen kısa film ya da görüntülere “postcard” deniyor. Postcardlar kimi yıl ev sahibi ülkeyi anlatırken kimi yıllar ise yarışan ülkeyi anlatıyor…

Ancak bazı yıllarda ise sanatçı odaklı oluyor. Eurovision Şarkı Yarışması tarihinde postcard ilk defa 1970 yılında gerçekleştirilen yarışmada kullanıldı. Ev sahibi olan Hollanda Televizyonu NOS katılımcı 12 ülkeye özel kısa filmler hazırladı.

Bu yıl ise gelen açıklamalara göre postcardlar “sanatçı merkezli” olacak. Yani onların hayatlarına, kariyerlerine odaklanacak. Çünkü yetkililer sanatçının şarkısını söyleyeceği 3 dakikanın dışında kendilerini tanıtmak için ekstra bir zamanının yararlı olacağını düşünüyorlar. Yine postcardlarda güzel şehir manzaraları ve sahne arkasında kareler görüleceği gelen bilgiler arasında. Detaylar ise yakın bir vakitte paylaşılacak.

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir