“Eurovision’da Rusya’yı Vitaliy Gogunskiy “Butterfly” ile Temsil Edecek!”

 

Rusya-Ukrayna arası sorunlar ardından Ukrayna’nın “kara liste” açıklamasıyla birlikte Rusya’nın Eurovision’dan çekileceği konuşulurken Vitaliy Gogunskiy’in Rusya’yı temsil edeceği hatta şarkısının bile hazır olduğu haberi Ukrayna basınında konuşulmaya başlandı…

Bilindiği gibi 2016 Eurovision Şarkı Yarışmasından Rusya buruk ayrıldı. Nedenlerine gelecek olursak ilki Sergey Lazarev’den büyük bir beklentisinin olması ikincisi ise yarışmayı Ukrayna’nın üstüne üstlük “politik” bir şarkı ile kazanması. Tüm bu gerginlikler devam ederken Ukrayna bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde bazı Rus sanatçıları “kara listeye” aldığını açıklamıştı. Bu ise çoğu kişinin Rusya’nın Eurovision Şarkı Yarışması 2017’de olmayacağını düşüncesine kapılmasına neden olmuştu.

Ancak Ukrayan basınına göre durum değişti. Gelen haberlere göre bu yıl Rusya’yı Vitaliy Gogunskiy Kiev’de düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edecek. Vitaliy Gogunskiy’nin Odessa/Ukrayna doğumlu bir isim olmasından dolayı Rusya için bir avantaj olduğu düşünülüyor.

Kendisini “aktör” olarak tanımlayan “Univer” isimli sitcom ile tanınıyor. Ayıca Philip Kirkorov ile yakın ilişkisi bulunan Vitaliy Gogunskiy’nin bu açıdan da 1-0 önde olduğu tartışılmaz bir gerçek. Ayrıca dedikodulara göre Vitaliy Gogunskiy’nun şarkısı bile hazır: “Butterfly”. Şarkıyı hazırlayan isim ise tahmin edebileceğiniz gibi Philip Kirkorov.

İddiaların ne kadar gerçek olduğunu bekleyip göreceğiz.

Canlı performansına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: e-gorlovka.com.ua

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir