Ev Sahibi Olimpiyat Stadyumu ya da Kiev Spor Sarayı Olacak

 

Ukrayna Gençlik ve Spor Bakanı 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nın nerede yapılacağına ve neleri göz önüne alarak son kararı vereceklerini açıkladı…Eurovision 2016’nın bitmesinin ardından final gecesinden bu yana tartışılan şey Ukrayna’nın Eurovision’u nerede ve nasıl yapacağı oldu. Bununla ilgili netleşen tek şey yerin Ağustos sonuna doğru açıklağı. Gerek Ukrayna’daki bakanlıklar gerek bir takım çevreler Eurovision 2017’nin nerede yapılacağına dair beyin fırtınası yapmaya devam ediyor. Bir açıklamada Ukrayna Gençlik ve Spor Bakanı Ihor Zhdanov‘dan geldi. Ihor Zhdanov Kiev Olimpiyat Stadyumu ile yine Kiev’de bulunan ve 2005 yılındaki eurovision’a ev sahipliği yapan Kiev Spor Sarayı’nın Eurovision 2017 için en güçlü adaylar olduğunu belirtti.

Ayrıca bakan eğer yarışma Kiev Olimpiyat Stadyumu’nda yapılırsa 40 bin kişilik izleyici ile yarışmanın yapılacağını söyledi. Ihor Zhdanov‘a göre yapılacak olan arenanın teknik alt yapısının yeterli olması ayrı bir kısıt. Tüm bu şartlar göz önüne alınarak son karar komisyon tarafından verilecek.

Kısaca bildiğimiz tek şey: seneye Kiev’deyiz!

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir