Ev Sahibine Liderler Karar Verecek

 

Ukrayna’nın hangi şehrinin 2017 Eurovision Şarkı Yarışmasına ev sahipliği yapacağı hala gizemini sürdürmekteyken konuyla ilgili son açıklama Ukrayna Televizyonu Genel Müdürü Zurab Alasania’dan geldi…

Zurab Alasania ev sahibi yapacak olan şehrin Cumhurbaşkanı Petro Poroshenko ve Başbakan Volodymyr Groisman tarafından belirleneceği söyledi.

Bence hangi şehrin ev sahipliği yapacağı tamamen politik bir konu. Cumhurbaşkanı Petro Poroshenko ve Başbakan Volodymyr Groisman’ın burada devreye girmesi bunun en büyük göstergesi. Şu anda neler olduğunu, seçim sürecinde neler yaşandığını yalnızca bu iki isim biliyor.

Ayrıca kazanan şehrin gelecek hafta başında ilan edileceğini belirten Zurab Alasania şunları söyledi:

Gelecek hafta Berlin’e geçeceğim ve referans ülkeleriyle temaslarda bulunacağım. Dolayısıyla o toplantıda onlara seçimimizle ilgili bilgi vermem gerekiyor. Bu nedenle ortada hala belirsizliğin olması oldukça zor bir durum.

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir