Ülkemizi 2010 yılında Norveç’in başkenti Oslo’da yapılan Eurovision Şarkı Yarışmasında MaNga ile birlikte temsil eden Ferman Akgül geçtiğimiz aylarda ilk solo albümü olan “İstemem Söz Vermeni”yi kurucusu olduğu 06 Records işbirliği ile EMI-Universal Müzik Türkiye tarafından yayınladı…

1979 doğumlu  MTV ödüllü rock grubu maNga’nın lideri, şarkıcı/söz yazarı, prodüktör, yönetmen, aktör ve TV sunucusu olarak biliniyor. Ferman ilk solo albümü öncesinde bu projenin MaNga’dan ayrıldığı anlamına gelmediğini defalarca vurgulamıştı.

Ferman şimdilerde ise Beşiktaş’ın eski futbolcusu Pascal Nouma ile yaptığı düet ile konuşuluyor. İkili birlikte söyledikleri “Dır Dır” ın klip çekimlerine başladı bile!

pascal_2.jpg

Fransızca ve Türkçe sözlerden oluşan parçanın klibi Tuz Göl’ünde 9 kişilik bir ekiple tamamlandı. Ayrıca klibin İstanbul’daki çekimlerine İskender Paydaş’ın da eşlik edeceği öğrenildi.

Bununla ilgili Ferman: “Bu ekip ile Eurovision’a gideceğiz!” şeklinde espri yaptı. Ne dersiniz belki gerçek olur?

Hatırlanacağı üzere İskender Paydaş Ferman gibi Eurovision tecrübesine sahip sanatçılarımızdan. Kendisi 1990 yılında Kayahan ile birlikte aynı sahnede yer almıştı.

2bdb2a169fc6d18d.jpg