Geçtiğimiz haftalarda Finlandiya televizyonu YLE Finlandiya’yı 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edecek olan ismin 43 yaşındaki şarkıcı Darude olduğunu ilan etmişti…

Hazırlayacağı üç şarkıyı 8, 15 ve 22 Şubat tarihlerinde yayınlayacak olan Darude’nin hangi şarkı ile Tel Aviv’de olacağı ise 2 Mart’ta yapılacak olan ulusal final ile belirlenecek.

Daruda ilk aday şarkısı olan “Release Me”yi geçen hafta gerçekleştirdiği canlı yayının ardından Spotify ve Apple Music gibi platformlarda paylaştı. Şarkıyı buradan da dinleyebilirsiniz.

Bu benim için birçok yönden büyük bir zorluk, Finlandiya’yı temsil etmem istendiğinde ilk başta biraz korkmuş hissettim, ancak ülkeme hayır demem mümkün değildi! Bu inanılmaz deneyimin bir parçası olmaktan büyük bir onur ve pozitif beklentilerim var!

Bu hafta ise Darude’nin hazırladığı ikinci şarkı olan Superman bizlerle paylaşıldı. Gelecek hafta ise sonuncu aday şarkısını ilan edecek olan sanatçı her bir şarkıyı 2 Mart’ta gerçekleştirilecek ulusal finalde – The Giant Leap grubundan bilinen ünlü vokalisti Sebastian Rejman ile canlı olarak sahneleyecek.