France 2: “Şarkı yönetmeliğe uygun”

 

Fransa yayıncı kurumu France 2 yaptığı açıklamayla Fransız Eurovision takipçilerini olduğu gibi aynı zamanda Alma fanlarınında yüreğine su serpti.

Söylentilere göre Alma şarkısını 2015 yılında bir konserinde seslendirdi ve bu EBU’nun Eurovision kurallarına aykırı bir durum olduğu için şarkının diskalifiyesi beklenmişti. Ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Ancak France 2 kanalı temsilcilerinin Alma olduğunu tekrar doğruladı ve kurallara aykırı bir durumun olmadığını yineledi.

Şarkının 1 Eylül 2016 tarihinden piyasaya sürülmediğini bildiren kanal yetkilisi, şarkının video klibi yayınlandığında hali hazırda Alma’nın resmi bir müzik şirketiyle henüz anlaşmamış olmasını ise delil olarak sundu. Belirtilen bir diğer durum ise şarkının sadece Eurovision için hazırlanmamış oluşu.

Kanal resmi olarak savunmasını EBU’ya gönderdi ancak henüz bir cevap alamadı.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir