Melodifestivalen finali öncesinde herkese merhaba! Son yıllarda ilk defa çok favorili ve kimin kazanacağı netleşmemiş inanılmaz heyecanlı Melfest izleyeceğiz en önemlisi bu. Çok uzatmadan kısa notlarla tahminlerimi açıklayacağım, iyi okumalar!

Victor Crone – “Troubled Waters”

Direkt finale çıktın ancak bu kadarı yeter Victor bey. Gecenin sonunda jüriden istediğini alamayıp halkta da gerilerde kalıp yarışmayı son sırada bitirmek için büyük adaydır. 

Paul Rey – “Talking In My Sleep”

Bu şarkının akibeti 2018 Feliz Sandman Every Single Day sonudur arkadaşlar. Gecenin dark horseudur. Jüride top 3 yapıp yarışmayı ilk beş içerisinde bitirecektir.

The Mamas – “Move”

Mamas sonuncu olmaz ama tam 6. Olmalık bir şarkı. Kazanma şansları yok gibi bir şey. Yarışmaya renk kattılar, bu kadarı yeterli. 

Mohombi – “Winners”

Sevgili Mohombi, şarkının introsu gerçekten Dum Tek Tek ve She Got Me introsuyla çok aynı, sadece yavaş temposu. Mohombi geçen seneki gibi güzel bir sonuçla vine dönmeyecektir maalesef, 7 ila 10 arasında olacağını tahmin ediyorum.  

Hanna Ferm – “Brave”

Cesur kızımız Hanna! Her ne kadar favori gösterilmese de televote oylamalarında son üçe kalıp yarışmayı da ilk üçte bitirmesi muhtemel. Kazanma ihtimali mevcut ancak yüzde yirmi. Bir de en sona saklanan bu Melodifestivalen katılımcıları yıllardır kazanamıyor totemi mevcut. 

Méndez feat. Alvaro Estrella – “Vamos Amigos”

Televote oylarında Mendez sayesinde güzel bir puan almasına rağmen yarışmayı son iki sırada tamamlayacaktır. 

Dotter – “Bulletproof”

Fan favorisi Dotter! Kazanma ihtimali yüksek, kazanırsa sevinirim. Kaliteli ve başarılı bir sanatçı. Top 2’den düşmez ancak sonucu kestiremiyorum. Huh huh! 

Robin Bengtsson – “Take A Chance”

Robin oylamanın başlarında şaşırtıcı yüksek puanlar alabilir ancak kazanamayacaktır arkadaşlar. Kötü bir sonuç almaz dört ila yedi arasında bir sonuç ile geceyi bitirir. 

Mariette – “Shout It Out”

Evet Mariette’in en kötü sonucuna hazır mıyız? Bu şarkının geceyi son sıralarda bitirme ihtimali yüksek. E hakkedene ne denir? 

Felix Sandman – “Boys With Emotions”

İyi bir sonuç beklemiyoruz elbette bu ortalama şarkıdan , ancak İsveçli ergen kardeşlerimiz bu şarkıyı hakkettiğinden daha üst sırada bitirmesine yardımcı olacaktır.

Anna Bergendahl – “Kingdom Come”

Geçmişini değiştirmesi ve hayatının sonuna kadar daha güçlü yaşaması için Anna Bergendahl diyorum, bunu bir insanın psikolojik olarak rahata erişip tamamen kendisiyle barışması için istiyorum. Akşam lütfen kazan Anna Bergendahl!

Anis Don Demina – “Vem e som oss”

Dress Rehearsal sonuçlarına aldanmayın arkadaşlar, jüride tokat üstüne tokat yiyecektir. Tahminen 9. Olur ve yarışmayı tamamlar. 

Tahmini sonuçlar; 

 1. Dotter – “Bulletproof”
 2. Anna Bergendahl – “Kingdom Come”
 3. Paul Rey – “Talking In My Sleep”
 4. Hanna Ferm – “Brave”
 5. Robin Bengtsson – “Take A Chance”
 6. The Mamas – “Move”
 7. Mohombi – “Winners”
 8. Felix Sandman – “Boys With Emotions”
 9. Anis Don Demina – “Vem e som oss”
 10. Mariette – “Shout It Out”
 11. Méndez feat. Alvaro Estrella – “Vamos Amigos”
 12. Victor Crone – “Troubled Waters”

Görmek istediğim; 

 1. Anna Bergendahl – “Kingdom Come”
 2. Hanna Ferm – “Brave”
 3. Dotter – “Bulletproof”
 4. Paul Rey – “Talking In My Sleep”
 5. Robin Bengtsson – “Take A Chance”
 6. Mohombi – “Winners”
 7. Mariette – “Shout It Out”
 8. Méndez feat. Alvaro Estrella – “Vamos Amigos”
 9. Felix Sandman – “Boys With Emotions”
 10. The Mamas – “Move”
 11. Anis Don Demina – “Vem e som oss”
 12. Victor Crone – “Troubled Waters”