Hakokhav Haba’da Nissim Süprizi!

 

İsrail ulusal finali Hakokhav Haba’da elemeler devam ederken bur sürpriz ile daha karşılaşıldı. Sürpriz İsrail’de en çok konuşulanlar arasına girdi.

Nissim olarak da bilinen Amerika doğumlu sonradan Hasidik(dindar) Yahudi olup İsrail’e göç eden Nissim Baruch Black, İsrail’i temsil etmek için Hakokhav Haba elemelerine katıldı.

Başta turu geçmesi için gerekli olan %70’e ulaşamasa da jüri koltuğunda oturan ve 2010 yılında İsrail’i Milim şarkısı ile temsil etmiş olan Harel Skaat’ın kararını değiştirmesi ile %73 ile sonraki tura geçmeye hak kazandı.

Nissim ABD’de Müslüman siyahi bir ailede dünyaya geldi. Ergenlik döneminde önce Hristiyan sonra da ailesi ile birlikte Messihi Yahudi oldu. 2016 Martta ise İsrail’e aliyah(göç) etti.

Nissim’in yarışmaya dahil olması İsrail’de en çok konuşulanlar arasına girdi. Nissim’in perfomansını Kanal 12’den izleyebilirsiniz.

About the author

Mehmet Taha Kadaş

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir