Hatırlatma: Ocak’ta Bizi Neler Bekliyor

 

song-contest-2015-3to2

Ocak yalnızca yılın ilk ayı anlamına gelmiyor. Aynı zamanda, ulusal final sezonunun gerçek anlamda başlangıcı anlamına da geliyor. Gelin, Ocak ayının ulusal final programına beraber göz atalım.

Ocak ayının sonunda, iki ülke şarkısını açıklamış olacak. Bunlar: Gürcistan ve İsviçre.


Gürcistan

İlk ülkemiz Gürcistan. Gürcistan’ın şarkısı, 14 Ocak’ta 5 şarkı arasından seçilmiş olacak. Gürcistan’ın ulusal final şarkılarına buradan göz atabilirsiniz. Nina Sublati’nin “Warrior”u favori haline geldi bile. ESC’de iki “Warrior” mu?! Fena fikir değil!

İsviçre

İsviçre ulusal finali 31 Ocak’ta düzenlenecek. Yarışmaya sadece 28 gün kalmasına rağmen, İsviçre yayıncı kuruluşu şarkıları hala açıklamadı. Ya İsviçre yayıncı kuruluşu sürprizleri seviyorsa?


Ve üç ülke, Eurovision şarkılarını aramaya başlamış olacak.


Litvanya

Litvanya ulusal finali 3 Ocak’ta başlayıp Sevgililer Günü’nde bitecek! “Bir ülke ne kadar küçükse, şansı da o kadar az olur.” tabusunu yıkabilirler mi?

Macaristan

Macar ulusal finali “A Dal”, 24 Ocak ile 28 Şubat arasında. Yeni bir Kedvesem daha çıkarabilirler mi? Ya da onun kadar kaliteli bir şarkıyı? Kimse bilmiyor.

İzlanda

Ve son ülkemiz de gördüğünüz üzere başlıkta. İzlanda ulusal finali 30 Ocak’ta başlayıp Sevgililer Günü’nde bitecek! Bildiğimiz gibi; bütün Eurovision hayranlarının hayali, İzlanda’dan yeni Yohanna’lar çıktığını görmek.

 

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir