Hırvatistan Eurovision 2018 Temsilcisini Yarın Açıklayacak

 

1993 yılından bu yana Eurovision Şarkı Yarışması‘na katılan Hırvatistan 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda ülkeyi temsil edecek olan ismi yarın açıklıyor…

Hırvatistan’ın 2018 yılında temsilci seçimini Dora ile yapacağı söylentilerinin ardından kanal hatırlanacağı üzere temsilciyi iç seçim yoluyla belirleyeceğini duyurmuştu. Bugün ise kanaldan bu yıl Hırvatistan’ı temsil edecek isimle ilgili bir açıklama geldi: ülkeyi temsil edecek olan isim daha önce Hırvatistan Ulusal Finali Dora’da yarışmış bir isim. Yine gelen diğer bilgiye göre temsilci yarın açıklanacak.

Kanalın açıklamaları ve ipuçlarına göre yerel medyaya göre Hırvatistan’ı temsil edecek olan ismin Franka Batelić olduğu konuşuluyor.

Hırvatistan 63. Eurovision Şarkı Yarışması‘nda 1. yarı finalin 2. yarısında yarışacak.

Kanal Facebook sayfası üzerinden Hırvatistan’ı 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda temsil edecek isimle ilgili ipuçları paylaşmıştı:

2. İpucu

1. İpucu

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

1 Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir